Українська версія|English version
Header

Участь делегації ФПУ у 62-й сесії Комісії ООН зі становища жінок

 

ЗВІТ
про участь делегації ФПУ у 62-й сесії Комісії ООН зі становища жінок

З 12 по 23 березня 2018 року у штаб-квартирі ООН у м. Нью-Йорк пройшла 62-а сесія Комісії ООН зі становища жінок.
Комісія зі становища жінок – це функціональний орган Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР). Вона займається оглядом застосування міжнародних стандартів із захисту та просування прав жінок, а також розробкою пропозицій щодо їх належного виконання. До складу Комісії входять 45 держав-членів ООН, які обираються терміном на чотири роки.

Комісія проводить роботу в рамках відкритих засідань. Виступати на її сесіях можуть всі держави-члени ООН. Однак приймати рішення та резолюції можуть лише держави-члени Комісії. Рішення та резолюції цього органу передаються на затвердження ЕКОСОР.
Комісія була створена ЕКОСОР у 1946 році з повноваженнями щодо підготовки рекомендацій із захисту прав жінок у політичній, економічній, громадській, соціальній та освітній сферах. Комісія також відповідає за моніторинг, огляд і оцінку досягнутого прогресу та проблеми, що виникають у ході здійснення Пекінської декларації та Платформи дій 1995 року і підсумків 23-ї спеціальної сесії Генеральної Асамблеї 2000 року на всіх рівнях, а також підтримку гендерної проблематики. Крім того, Комісія робить внесок у подальшу діяльність за підсумками Порядку денного сталого розвитку на період до 2030 року, з тим щоб прискорити реалізацію гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок і дівчат.
У 1975 році в Мексиці пройшла перша в історії Всесвітня конференція зі становища жінок. 18 грудня 1979 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок. До теперішнього часу її ратифікували майже всі держави світу. Про реалізацію її положень вони звітують перед спеціально створеним з цією метою Комітетом ООН.
У 1995 році в Пекіні відбулася 4-а Всесвітня конференція, на якій була прийнята Пекінська платформа дій щодо поліпшення становища жінок. У ній були визначені 12 найважливіших напрямків діяльності щодо вирішення існуючих проблем. У їх числі – боротьба з бідністю і злиднями серед жінок, з дискримінацією у галузі освіти та охорони здоров’я, вирішення проблеми нерівного представництва жінок у структурах влади тощо.
Відповідно до спеціального консультативного статусу ФПУ при Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР) у цьому важливому міжнародному форумі, який зібрав понад 8 тисяч учасників, традиційно взяла участь делегація Федерації профспілок України у складі представників її членських організацій.
Відповідно до спеціального консультативного статусу ФПУ при Економічної і соціальної ради ООН (ЕКОСОР) у цьому важливому міжнародному форумі традиційно бере участь делегація Федерації профспілок України у складі представників її галузевих організацій.

У заході взяли участь представники системи ООН, держав-членів та громадянського суспільства з усіх країн світу.
Сесія включала міністерський сегмент з круглих столів та інтерактивних діалогів на високому рівні, а також загальні, інтерактивні та експертні панельні дискусії.
Пріоритетна тема сесії: «Виклики та можливості досягнення гендерної рівності та розширення можливостей сільських жінок та дівчат». Комісія також здійснить оцінку прогрес у реалізації узгоджених висновків своєї 47-ї сесії 2003 року «Участь та доступ жінок до засобів масової інформації, інформаційних та комунікаційних технологій, їх вплив на них та використання у якості інструменту просування та розширення можливостей жінок».