Українська версія|English version
Header

Визначено переможців дитячого футбольного турніру

Завершився турнір з міні-футболу серед шкільних та дворових команд на призи Кременчуцького заводу технічного вуглецю.

Дитячий футбольний турнір за підтримки ПрАТ «КЗТВ» проходить у Кременчуці уже всьоме.  Ініціатива проводити такі змагання і приурочити їх до Дня міста належить керівництву Кременчуцького заводу технічного вуглецю, і безпосередньо голові Наглядової ради Мирославу Балдісу.

-          Це була ініціатива Мирослава Миколайовича Балдіса відзначати якимось незвичним способом День міста. А що може бути краще за спортивні змагання, для того, щоб побільше дітей залучати до здорового способу життя, — сказав, відкриваючи турнір, директор ПрАТ «КЗТВ» Вячеслав Яворський.

Його підтримує і голова профкому, перший заступник директора-головний інженер Олександр Давидовський.

-          Ми хочемо, щоб до спорту залучалось якомога більше дітей, молоді. Це те, що дуже потрібно сьогодні, — каже Олександр Давидовський.

І керівників заводу, і тренерів приємно радує, що з кожним роком у турнірі бере участь все більше і більше дітей.  Цього року за перемогу змагалось 12 команд, а це приблизно 140-150 школярів віком 8-10 років. Відбіркові ігри проходили з 25 серпня по 25 вересня. До фіналу дісталось чотири команди: «ЗОШ №21», «Нафтохімік», «Техвуглець» та «Центр» (ДЮСШ-2).

А  29 вересня, на стадіоні СК «Нафтохімік» фіналісти змагались за призові місця. Підтримати гравців прийшли батьки, друзі, дирекція та працівники заводу техвуглецю.

Уже з перших хвилин футбольне поле заполонили недитячі пристрасті. У першій грі команда «Центр» (ДЮСШ-2) з рахунком 4:2 перемогла команду «ЗОШ №21». У другій — команда «Техвуглець» з рахунком 2:1 перемогла «Нафтохімік». Тож за 3 місце змагались команди «Нафтохімік» та «ЗОШ №21». Переміг «Нафтохімік».

Найдраматичнішим був матч за перше місце. Спочатку боротьба була рівною і перший тайм закінчився рахунком 0:0. Але вже на перших хвилинах другого тайму команда «Центр» (ДЮСШ-2) повела в рахунку, забивши один за одним кілька голів суперникам. В результаті — 6:1, і команда «Центр» (ДЮСШ-2) стає переможцем турніру.

Найприємніша хвилина – нагородження. І хоча на футбольному полі змагались 8-10-річні діти, все тут було по-дорослому – і радість за забитий гол, і гіркота поразки. І, як у справжньому дорослому футболі, справжні дорослі призи.

Приємно, що подарунки отримали всі. Команди, що посіли 3 та 4-те місце – набори м’ячів та манішки. Команди, що посіли 1-ше та 2-ге місця – Кубки та справжні «призові». Кожен гравець команд-переможців отримав банківську картку «Укргазбанку» на яку Кременчуцький завод техвуглецю перерахує гроші залежно від того, яке місце посіла команда.

Були відзначені і кращі спортсмени. Кращим воротарем став Андрій Головня («ЗОШ №21»), кращим захисником Сергій Чернаков («Техвуглець»), кращими гравцями Богдан Степанов («Центр»-ДЮСШ-2) та Богдан Юраш («Нафтохімік»). Всі вони отримали відповідні Кубки та призові кошти.

-          Це ваші перші професійні гроші в спорті. Сподіваємось, це стане для вас ще одним стимулом займатись спортом і надалі. Ми бажаємо вам усім нових звершень та подальших успіхів, — сказав, вітаючи футболістів, Вячеслав Яворський.

-          Такого чудового турніру в житті мого сина ще не було, — ділиться з нами враженнями мама одного з маленьких спортсменів. – Це такий позитив для дітей. Мій син і так із задоволенням тренувався, а тепер старатиметься ще більше.

І на завершення, звертаємо увагу всіх, хто планує брати участь у нашому турнірі наступного року: підбиваючи підсумки, Оркомітет турніру прийняв рішення з наступного року більш жорстко дотримуватись формату дворових та шкільних команд, без залучення професійних гравців дитячих спортивних шкіл. На думку організаторів, це більше сприятиме популяризації фізичної культури серед дітей та підлітків.